Výhody členství

Výhody členství

Členství v Alpenvereinu přináší řadu výhod zejména rodinám. Ale nejen jim!

U rodin, jejichž oba rodiče patří ke stejné sekci Alpenvereinu, obdrží děti bez vlastních příjmů členství vč. pojištění zdarma (nejvýše do 27 let). Totéž platí i pro rodiče, kteří vychovávají děti sami. Je však nutné děti přihlásit. 

Vysokohorská pěší turistika patří k nejzdravějším sportům, přesto však skýtá určité riziko zranění. Ať už však jde o zásah záchranné služby, transport vrtulníkem nebo dopravení zpátky domů – členové si nemusejí s ničím dělat starosti!
 

Dobré pojištění na cestách

Celosvětové pojištění při volnočasových aktivit Alpenvereinu pokryje náklady zásahu záchranářů až do výše 25 000 €, náklady na dopravu zpět domů ze zahraničí bez omezení a náklady na pobyt v nemocnici v zahraničí až do výše 10 000 € při úrazu nebo onemocnění.

A to ještě není všechno: U škody způsobené na zdraví nebo majetku jiných osob pomáhá evropské pojištění odpovědnosti a také v něm zahrnuté evropské pojištění právní ochrany, které vám pomůže domoci se svých práv. Tyto jedinečné pojišťovací služby jsou zahrnuty – pro každého člena – již v členském příspěvku.

Kdo šetří, má za tři

Členové mají ubytování levněji: sleva na ubytování na jednu noc ve všech chatách Rakouského, Německého i Jihotyrolského Alpenvereinu činí nejméně 10 €. Na dalších 1 300 chatách ve Švýcarsku, Francii, Lichtenštejnsku, Španělsku, Slovinsku, Belgii, Lucembursku, Dánsku, Nizozemsku a Itálii můžete využít „práva vzájemnosti“, tj. ta samá práva, jako mají členové spolků provozujících tyto chaty. Slevy existují i u více než 70 soukromých chat a ubytoven.

  • Rodinná nabídka – partneři členů platí nižší částku a – na což jsme obzvlášť pyšní – pro jejich nahlášené děti je členství zdarma.
  • Výhodné nakupování – mapy, oblečení, výbava. E-shop Alpenvereinu nabízí celou řadu užitečného zboží a zvýhodněné ceny pro členy.
  • Vyzkoušet si – cepín, mačky, lezecké lano. Mnoho sekcí nabízí svým členům možnost vypůjčit si moderní horolezecké náčiní za výhodné ceny - viz. naše outdoorová půjčovna.
  • Výuka se slevou – členové mají 10 % slevu na všechny výukové nabídky Alpenverein Akademie – členství se tedy vyplatí už od prvního kurzu.

Cestování po horách

Jednou kolem rovníku: za více než 100 let bylo zřízeno 40 000 km stezek. Teprve ony umožnily přístup do hor a dodnes jsou udržovány a značeny dobrovolníky. Ale co by byly hory bez chat? Ty skýtají ochranu, teplo, měkkou postel a i něco na zub. Večer na chtě se může stát nezapomenutelným zážitkem. 
Tak na co čekáte? 425 chat Alpenvereinu v celém Rakousku čeká na Vaši návštěvu.

Zvědavostí k poznání

Být členem Alpenvereinu znamená také mít přístup k jedinečnému „alpinistickému kompetenčnímu centru“. Akademie Alpenvereinu sdružuje veškeré výukové aktivity na celosvazové úrovni pod jednou střechou. Za účasti expertů z oblasti alpinistických sportů, pedagogiky či ochrany přírody jsou položeny základy pro jedinečné zážitky v přírodě. Naučit se, jak lézt, jak si užít lyžování, jak si postavit bivak nebo jak správně používat GPS – organizace Alpenverein Jugend nabízí bohatý program v každé oblasti a pro všechny věkové skupiny.

Napínavé školní akce a integrující workshopy zprostředkovávají nové úhly pohledu na přírodu i životní prostředí a stmelují skupinu. Ani osobní vzdělávání nepřijde u svazové akademie zkrátka. Po profesionálním vyučení na turistického průvodce nebo mládežnického vedoucího už zaručenému dobrodružství v horách nestojí nic v cestě. I pro jiné oblasti je tu široká paleta kvalifikačních kurzů.

Nuda nehrozí

Zábava s kamarády: Jízda na snowbordu v backcountry, sportovní lezení, stavění iglú nebo nocování v bivaku přinášejí zábavnou změnu. Děti si v Alpenvereinu užijí spoustu dobrodružství a poznají nové kamarády. Příležitost k tomu nabízejí kempy či ekologické brigády. To pravé dobrodružství pro mládež nabízí Prázdninová louka a jiná mládežnická stanoviště.

Mrkni se: Přes 1 000 mládežnických skupin v jednotlivých sekcích v celém Rakousku čeká na tebe!

Příroda potřebuje pomoc

Aby příroda nezakrněla: Coby „advokát Alp“ se Alpenverein aktivně angažuje v ochraně přírody a životního prostředí. Cílem je vyvážený poměr mezi zachováním a užíváním. Národní parky mají v Alpském svazu spolehlivého partnera, který se podílí i na plánování a spoluutváření chráněných oblastí. Chaty obzvláště dbají na ekologické získávání energie a pitné vody. Avšak i v oblasti odvádění odpadních vod a likvidace odpadů se Alpenverein čile angažuje.

Informace na úrovni

Aktuální, objektivní a seriózní informace: četné publikace Alpenvereinu a jeho webové stránky se těší dobré pověsti jak mezi členy svazu, tak i mimo něj. Mapy Alpenvereinu jsou neocenitelnými a nenahraditelnými pomůckami při každém pořádném plánování jakékoliv cesty.

Dále nepřehlédněte

alpenvereinaktiv.com – interaktivní turistický portál
Meteorologická služba Alpenvereinu“ – na internetu nebo ve formě osobní konzultace s meteorology nebo horskými průvodci je tu jen pro členy.

Aktuality

Switzerland Tourism partnerem fotosoutěže

26. 05. 2017

Atraktivní ceny od českého zastoupení Swiss Tourism jsou připraveny pro autory nejlepších...

Školní zájezdy na míru s CK V-tour

16. 05. 2017

CK V-tour pravidelně organizuje zájezdy do Švýcarska připravené na míru kolektivům žáků a...

Velká fotosoutěž právě vrcholí

01. 05. 2017

Vyhrajte skvělé ceny v hodnotě přes 35 000 Kč. Hlasujte o nejlepší fotografii. Šanci vyhrát má...

Nahoru