Festivaly

Fandíme všem nadšeným organizátorům sportovních a společenských akcí s nádechem hor, přírody a dobrodružství. Zveme vás na akce, které by rozhodně neměly ujít vaší pozornosti. Naši členové Alpenvereinu se často mohou zúčastnit za zvýhodněných podmínek!

Snow Film Fest
Snow Film Fest | podzim 2016

SNOW FILM FEST vás zve na filmy o absolutním extrému polárních expedic, šokujících výkonech sportovců i o tom jak prožívají své životy, když opadne adrenalin a je třeba se vyrovnat se situacemi na pokraji života a smrti.  Na festivalu zažijete ohlušující ticho i nedozírnost arktických pustin stejně jako nádheru zasněžených hor a ledovců. Prožijete s aktéry situace, které vám možná odhalí, proč se vydávají na hranice svých možností a možná zjistíte, že je kousek „toho“ i ve vás.

Ve více než 200 českých a slovenských městech uvidíte ty nejlepší filmy o zimních sportech z celého světa.

 

Kolem světa
Kolem světa | 4. – 6.11. 2016 Brno | 3. - 4.12. 2016 Praha

Zážitky z dalekých cest jsou k nezaplacení. Když pak k tomu přidáte zkušenosti a rady od cestovatelů, průvodců a fotografů je to pro každého ta nejlepší výbava na cesty. Tu můžete získat na cestovatelském festivalu Kolem Světa, který se bude konat 4.- 6. listopadu 2016 v Brně (Kongresové centrum BVV) a 3.- 4. prosince 2016 v Praze (Clarion Congress Hotel Prague), kde načerpáte také inspiraci, kam se vydat za dobrodružstvím.

Za každou festivalovou projekcí je velká cesta do neznáma, poznání přírodních krás, zajímavých etnik a způsobu života v dalekých zemích. My letos s přáteli objevovali mongolský a ruský Altaj. Stanovali jsme u ledovců vedle místních jurt a šplhali na nejvyšší vrcholy. Každou noc jsme obdivovali jasnou noční oblohu s milióny hvězd. Pustina široko daleko, krajina téměř nedotčená civilizací. Rádi se o zážitky z této naší výpravy s vámi podělíme na festivalu.

 

GO KAMERA
GO KAMERA | 19. - 22.1.2017

Slavíme 20 let! O své nejlepší filmy, fotografie a zážitky z cest se podělí řada známých cestovatelů, nejlepších horolezců, publicistů, fotografů a dobrodruhů. GO KAMERA je dnes největším cestovatelským setkáním v Čechách i na Slovensku. Ve čtyřdenním maratonu přednášek a promítání se naživo představí mimořádně silná sestava s více než 50 účinkujících.

Ústřední téma

Ústředním tématem je tentokrát Brána Himálaje. Tematické výstavy Rudolfa Švaříčka, Brontosaurů v Himálajích a Tomáše Beránka z Namasté Nepál vás přeladí na neopakovatelnou atmosféru zemí v podhůří nejvyššího světového pohoří.

Z programu

Mezi hlavní hvězdy festivalu patří německý dobrodruh Bruno Baumann, který přešel sám pěšky jako úplně první člověk na světě novou cestu skrze mrtvou zónu pouště Gobi. Na festival zavítá i rakouský záhadolog Güther Schermann a svou životní pouť představí i uznávaný anglický horolezec Mick Conefrey. O úspěchy posledních let se také podělí i Radek Jaroš.

Festival Rajbas
Festival Rajbas | 25. – 27. 11. 2016 Blansko

Náš festival je především místem setkání. Setkáním lidí, které spojují stejné či podobné zájmy. Každoročně se zde schází ti opravdicky zkušení, kteří třeba stoupají k vrcholům osmitisícových hor, sjíždí divoké peřeje řek, potápí se do hlubin oceánů, odhalují taje neznámého podzemí... Stejně však patří i těm, kteří na svá velká dobrodružství teprve čekají, přijdou se jen pobavit, hledat inspiraci nebo jen na chvíli snít... Program probíhá po celý víkend a nejedná se pouze o pasivní sledování besed a filmových projekcí. Součástí jsou závody, koncerty, workshopy, tanec i výprava do podzemí Moravského krasu.

 

Cyklocestování
Cyklocestování

Cílem festivalu Cyklocestování, prvního ryze cyklocestovatelského festivalu v Česko-Slovensku a pravděpodobně i v celé Evropě, je shromáždit "všechny" známé i neznámé cyklocestovatele, cykloturisty a další cyklonadšence pod jednou střechou, společně se poznat, předat si zkušenosti formou cestovatelských besed s promítáním, workshopů, diskuzí...

 

Mezinárodní festival horolezeckých filmů

Mezinárodní horolezecký filmový festival (MHFF) je soutěžní přehlídka profesionálních a amatérských filmů z celého světa s horolezeckou i jinou sportovní tématikou. Tento festival má v Teplicích nad Metují dlouholetou tradici a těší se velké oblibě, jak u českých tak zahraničních návštěvníků, kteří našli zalíbení v extrémních sportech, a to zejména v těch, které se provozují ve volné přírodě. Termín festivalu se postupem času ustálil na posledním srpnovém víkendu a dělá tak pomyslnou tečku za dvěma měsíci prázdnin.

Aktuality

Switzerland Tourism partnerem fotosoutěže

26. 05. 2017

Atraktivní ceny od českého zastoupení Swiss Tourism jsou připraveny pro autory nejlepších...

Školní zájezdy na míru s CK V-tour

16. 05. 2017

CK V-tour pravidelně organizuje zájezdy do Švýcarska připravené na míru kolektivům žáků a...

Velká fotosoutěž právě vrcholí

01. 05. 2017

Vyhrajte skvělé ceny v hodnotě přes 35 000 Kč. Hlasujte o nejlepší fotografii. Šanci vyhrát má...

Nahoru